Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele powszechnym dokładnie 9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem – tradycyjnie w dniu 25 marca. Obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego został w tym roku przeniesiony na poniedziałek 8 kwietnia 2024 r., ponieważ 25 marca przypadał w Wielki Poniedziałek. W Wielkim Tygodniu nie może przypadać żadne święto w randze uroczystości. Święto Zwiastowania obchodzono w Kościele wschodnim 25 marca już w VI wieku. W Kościele zachodnim wprowadzono je w VIII wieku. Obchodzimy je na pamiątkę Zwiastowania Pańskiego. Archanioł Gabriel oznajmił Maryi, że zostanie Matką Mesjasza. Maryja odpowiedziała na to wezwanie słowami Magnificat: „Wielbi dusza moja Pana…

Jest to także Dzień Świętości Życia. Przed Mszą Świętą Bracia i Siostry z Kół Różańcowych przed wystawionym Najświętszym Sakramentem modlili się za siebie, za parafię, za Ojczyznę, powierzając nasze troski i kłopoty Panu Jezusowi i Jego Matce Maryi.

Po Mszy Św. spotkaliśmy się w gronie Kół Żywego Różańca. Było to spotkanie formacyjne ale i organizacyjne. Był tort, czas na modlitwę i rozmowy, o tym co przed nami. Przy tej okazji jeszcze raz zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do współpracy. Zawsze znajdzie się miejsce na chętnych, zatroskanych o liturgię, kościół i obejście wokół kościoła, o budowanie wspólnoty.