• Gocław, ul. Kościelna 2

Ogłoszenia Parafialne:

VI Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024 r.

1. Bóg zapłać wszystkim za wspólne świętowanie Uroczystości Odpustowych. W sposób szczególny dziękuję naszym Strażakom, Kołom Gospodyń Wiejskich z Gocławia, Kalonki, Żelaznej, Kołom Żywego Różańca, Scholi, dziewczynkom sypiącym kwiaty, Służbie Liturgicznej i wszystkim, którzy brali czynny udział w procesji.
  2. Jestem wdzięczny za pomoc w organizacji posiłku dla księży pani Zofii Szopa, Zofii Górskiej i Krystynie Całka.
  3. W środę 8 maja Uroczystość Św. Stanisława Bp. – I Męczennika i Głównego Patrona Polski.
  4. Za tydzień 12.05. w naszej parafii uroczystości Pierwszokomunijne o 11:00. Spotkania dla dzieci i rodziców w kościele w poniedziałek 06.05. i środę 08.05. o godz. 16:30. W czwartek 09.05. o 19.00 spotkanie i sprzątanie kościoła i terenu przykościelnego. W piątek o godz. 9:00 pastowanie posadzki w kościele. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 11.05. od godz. 12:00.
  5. W przyszłą niedzielę z racji Pierwszej Komunii Św. nabożeństwo majowe o godz. 10:40 przed Mszą Św.
  6. Bóg zapłać Strażakom za obcięcie gałęzi na drodze do cmentarza.
  7. Składam podziękowanie Panu Marcinowi Zawadka – naszemu radnemu za wyrównanie drogi na nasz cmentarz.
  8. Echo Katolickie – zachęcam do lektury.
  9. Zachęcam do udziału w Nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 17:30. Dla dzieci przygotowaliśmy książeczki – zapraszam wszystkich do udziału.
  10. Ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała – proszę o zaplanowanie i przygotowanie dekoracji. Procesja będzie odbywała się po stronie południowej.
  11. Od piątku 10.05. rozpoczyna się Nowenna do Ducha św. przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.