• Gocław, ul. Kościelna 2
 • kontakt@parafiagoclaw.pl

Ogłoszenia Parafialne:

Niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

26 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj mamy zaproszenie od Koła Gospodyń Wiejskich Kaleń z Kalonki na godz. 15:00 na koncert ligawek – zachęcam do udziału.
 2. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca – zachęcam dzieci z kl. IV SP do spowiedzi i udziału w nabożeństwie. Spowiedź od godz. 16:30.
 3. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę. Na potrzeby Caritas naszej diecezji zebraliśmy 2254 zł. Bóg zapłać także za wsparcie okazane Siostrom Sług Jezusa, które zebrały 1040 zł rozprowadzając swoje materiały. Siostry są bardzo wdzięczne za życzliwe przyjęcie za ofiary i dar wspólnej modlitwy.
 4. Bóg zapłać dwóm rodzinom naszej parafii za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii w kwocie 600 zł i 200 zł.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czas Adwentu – przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty w każdą środę i sobotę adwentu o godz. 7:00. Przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki.
 6. Zachęcam dzieci do zrobienia lampionów, z którymi będziemy przychodzili na Roraty.
 7. W Pierwszą Niedzielę Adwentu poświęcimy wieńce adwentowe. Proszę aby dzieci z pomocą rodziców je przygotowały i przyniosły w przyszłą niedzielę do poświęcenia. Wieńce w naszych domach pomogą nam przeżywać ten szczególny czas oczekiwania. Na dzieci z kl. III SP czeka także szczególne zadanie przygotowania dekoracji w kościele.
 8. Od przyszłej niedzieli przez Pana Kościelnego będą rozprowadzane świece wigilijne i opłatki. Także w pierwszą niedzielę poświęcimy tajemnice różańcowe Koła Żywego Różańca Dzieci.
 9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii w dniach 8-10 grudnia (piątek-niedziela). Bardzo zachęcam do udziału, zaplanujmy wcześniej czas aby skorzystać z tej łaski. W rekolekcje będziemy mogli nabyć figurki Dzieciątka Jezus przygotowane przez nasze Babcie i Scholę.
 10. Echo Katolickie – zachęcam do lektury.
DSC_8239_2