• Gocław, ul. Kościelna 2

Ogłoszenia Parafialne:

III Niedziela Wielkanocna

14 kwietnia 2024 r.

1. W dzisiejszą trzecią niedzielę wielkanocną przeżywamy w Kościele katolickim w Polsce VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz rozpoczęcie XVI Tygodnia Biblijnego. W tym roku jego organizatorzy zachęcają nas, abyśmy w duchu wiary pochylili się nad tekstami z Księgi Dziejów Apostolskich, która opowiada o początkach misji zbawczej Chrystusowego Kościoła.

2. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski uczyńmy dzisiejszą niedzielę dniem szczególnej modlitwy w intencji ochrony dzieci  nienarodzonych.

3. Dziś obchodzimy Rocznicę  Chrztu Polski (Chrzest Polski – 14 kwietnia 966 r.).

4. Za tydzień 21 kwietnia Niedziela Dobrego Pasterza; taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Diecezji Siedleckiej.

5. Jestem wdzięczny ministrantom: Kubie Bytniewskiemu, Marcinowi Sidorowi, Krystianowi Pasńikowi  i Bartkowi Ryfce za pomoc przy pozbieraniu wyrzuconych za ogrodzenie śmieci z naszego cmentarza.

6. Bóg zapłać za wywiezienie organicznych odpadów z cmentarza Panu Marcinowi Zawadka – naszemu radnemu.

7. Jestem bardzo wdzięczny Panu Sławomirowi i Elżbiecie Mazek i Pani Jadwidze Jałocha za udostępnienie terenu przy naszym cmentarzu, aby łatwiej było wjeżdżać na cmentarz.

8. Dzieci z kl. III będą miały egzamin w sobotę 27.04., a 20.04. w sobotę będziemy uczyć się spowiedzi przy konfesjonale.

9. Echo Katolickie – zachęcam do lektury.

10. Zapowiedzi: Kawecki Michał – kawaler zamieszkały w Parafii św. Michała Archanioła w Kamionie i Pacek Katarzyna – panna zamieszkała w Parafii tutejszej – zapowiedź I.