W IV niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii miało miejsce błogosławieństwo Członków Koła Żywego Różańca Mężczyzn. Przed Mszą Św. członkowie nowo powstałego Koła Różańcowego wraz z ich rodzinami odmówili różaniec w intencji Ojczyzny, protestujących rolników oraz całej parafii w Gocławiu. Podczas Mszy Św. ks. proboszcz Marek Kujda przyjął przyrzeczenia od 20 mężczyzn, którzy od teraz będą codziennie modlili się na różańcu. Niezwykle istotne jest, by w dzisiejszych niełatwych czasach modlić się na różańcu, szczególnie poprzez formę wspólnotową. Dzięki Wam Drodzy Różańcowi Bracia, codziennie z Gocławia będzie do nieba płynęła modlitwa odmawianego całego Różańca Świętego. Od dzisiaj jesteście ważną częścią zaplecza duchowego całej naszej wspólnoty parafialnej – wskazał w homilii ks. proboszcz.  Koło tworzą mężczyźni w różnym wieku: najmłodsza osoba ma prawie 30 lat, najstarsza niespełna 70. Są wśród nich emeryci, ale także osoby pracujące zawodowo. Różańcowi Bracia za patrona obrali sobie Świętego Michała Archanioła. Zelatorem został Tomasz Możdzonek z Gocławia, jeden z pomysłodawców utworzenia Koła. Ks. proboszcz wręczył każdemu tajemnice różańcowe oraz poświęcone różańce, przywiezione z sanktuarium maryjnego z Gwadelupe. Koło Żywego Różańca mężczyzn jest już trzecim kołem w Parafii w Gocławiu, pierwsze tworzą kobiety, a drugie dzieci naszej parafii.

IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Laetare (niedzielą radości). Jej nazwa pochodzi od słów Antyfony na wejście „Laetare, Jeruzalem: et conventum facite”. (Raduj się, wesel się Jerozolimo). Jest to jeden z dwóch dni w roku, kiedy w liturgii używa się koloru różowego szat. Drugim dniem jest III Niedziela Adwentu. Kolor różowy symbolizuje radość płynącą z nadchodzących Świąt Zmartwychwstania.