11 listopada świętowaliśmy 104. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu także i my – Mieszkańcy Gocławia i Parafii świętowaliśmy ten ważny w Historii naszej Ojczyzny moment. W Mszy Św. o godz. 10:00 modliliśmy się o pomyślność dla Polski, o mądrość dla rządzących, o potrzebne łaski i rozwagę dla wszystkich Polaków. W eucharystii liczny udział wzięli nasi Parafianie, a także poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej w Gocławiu i Ochotniczej Straży Pożarnej z naszej miejscowości. Liturgię uświetniła swoim udziałem również nasza parafialna dziecięco-młodzieżowa Schola. W homilii ks. Proboszcz wskazywał na konieczność troski i pamięci o naszej historii. Mówił, że „ważne jest, byśmy w naszej lokalnej społeczności także modlili się o Polskę, razem świętowali, razem cieszyli się z wolności i niepodległości”. Podkreślał konieczność przekazywania młodzieży i dzieciom miłości do Ojczyzny, patriotycznych postaw i wiedzy o wydarzeniach z Jej dziejów. W trakcie kazania wskazywał i cytował bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II, podkreślając ich miłość i oddanie Polsce. Po zakończonej Mszy św. i odśpiewaniu pieśni „Boże coś Polskę”, udaliśmy się pod pomnik upamiętniający żołnierzy poległych w bitwie pod Żelazną 25 sierpnia 1863 r. Bitwa ta miała miejsce na terenie naszej Parafii i była jedną z wielu potyczek w trakcie Powstania Styczniowego. Po złożeniu kwiatów i zapaleniu znicza pomodliliśmy się na różańcu, odejmując pamięcią wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Nasze czuwanie zakończyło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.