13 maja w całym Kościele obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, by w łączności z portugalską Fatimą zanosić modlitwy do Matki Bożej. Było to także pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będziemy obchodzili każdego 13 dnia miesiąca w okresie od maja do października.

Naszą modlitwę rozpoczęliśmy od odśpiewania Litanii Loretańskiej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Podczas Mszy Św. prosiliśmy MB Fatimską we wszystkich intencjach: o pokój na świecie i w Polsce, ale także w naszych rodzinach, o zgodę i jedność dla mieszkańców naszej parafii. Prosiliśmy także o dobre owoce Misji Świętych, które niedawno się zakończyły. Po Mszy Św. rozpoczęło się Nabożeństwo Fatimskie. Po wprowadzeniu do modlitwy, którego dokonał ks. Proboszcz odmówiliśmy część różańca. Rozważania czytały i modlitwę prowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Gocławianka”. Następnie wyszliśmy w procesji z figurą MB Fatimskiej w procesji dookoła kościoła, trzymając w rękach zapalone pochodnie. Na zakończenie wspólnej modlitwy, kierując wzrok ku ikonie MB Częstochowskiej, która znajduje się w naszej świątyni odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Matko Boża Fatimska, módl się za nami!