W kolejnym miesiącu, w trzynastym jego dniu zebraliśmy się wspólnie by czcić i prosić o wstawiennictwo Matkę Bożą Fatimską. Naszą modlitwę rozpoczął udział w Mszy Świętej. W liturgii uczestniczyły czynnie mieszkanki Żelaznej poprzez czytanie lekcji i modlitwy wiernych.

W kazaniu ksiądz proboszcz przypomniał wydarzenia sprzed dokładnie 106 laty, gdy po raz piąty przy skalnym dębie w Cova da Iria Matka Boża ukazała się trojgu małym dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. „Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, żeby uprosić koniec wojny. W październiku przybędzie również Nasz Pan, Matka Boża Bolesna i z Góry Karmelu, św. Józef z Dzieciątkiem Jezus, żeby pobłogosławić świat„. „To słowa Maryi skierowane do dzieci, ale także i do nas – ludzi współczesnych, żyjących w naszej parafii w Gocławiu” – wskazywał ks. proboszcz.

Po Mszy Św. odmówiliśmy różaniec, któremu przewodniczyli mieszkańcy Żelaznej. Po modlitwie, trzymając w rękach zapalone świece poszliśmy w procesji niosąc przyozdobioną kwiatami figurę Maryi. Nasze spotkanie z Maryją zakończyliśmy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

Za miesiąc, 13 października spotkamy się po raz ostatni w tym roku na Nabożeństwie Fatimskim.