Niedziela 14 maja była dla naszej parafii, a szczególnie dla rodzin 24 dzieci dniem szczególnie ważnym i radosnym. Podczas Mszy Św. o godz. 11:00 koncelebrowanej przez ks. Proboszcza oraz ks. Jacka Wojdata dzieci z klasy III przyjęły sakrament I Komunii Świętej. Uroczysta liturgia rozpoczęła się przed świątynią, gdzie zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami, rodzicami chrzestnymi i dalszą rodziną. Wszystkich zebranych powitał ksiądz Proboszcz, który pobłogosławił i pokropił dzieci wodą święconą. Następnie dzieci poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo. Po udzieleniu błogosławieństwa wspólnie procesyjnie weszliśmy do kościoła.

W słowach wprowadzenia dzieci, a następnie rodzice poprosili księdza proboszcza o udzielenie I Komunii Świętej. Czytania mszalne czytali rodzice dzieci pierwszokomunijnych, a psalm responsoryjny śpiewały dziewczynki, które przyjęły w tym dniu po raz pierwszy Jezusa do swojego serca. W homilii ks. Proboszcz mówił o Eucharystii, o tym, co zmienia się w życiu młodego człowieka w dniu I Komunii Świętej. O roli Eucharystii w życiu człowieka wierzącego. „Od dzisiaj już w pełni będziecie uczestniczyli w ofierze Mszy Św. Pan Jezus może być waszym najlepszym przyjacielem – wszystko zależy od waszej decyzji. Będzie na Was zawsze czekał tu, w tym Kościele i w każdej świątyni na całej ziemi. Musicie tylko chcieć z Nim rozmawiać, do Niego się modlić” – mówił ks. Proboszcz. Po homilii dzieci w modlitwie wiernych prosiły Pana Boga o opiekę dla całego Kościoła, dla naszej Ojczyzny, dla Rodziców, Rodzeństwa, Dziadków, całych rodzin i Parafii. W procesji z darami ofiarnymi dzieci przyniosły m.in.: zapalone świece, wino, wodę, hostię na patenie, akty przyrzeczeń, indeksy służące im w czasie przygotowania do dzisiejszego dnia, a także kwiat lilii oraz chleby, które każde z dzieci zabrało do swojego domu. Ksiądz Proboszcz każdemu z dzieci, stojącymi wspólnie z rodzicami udzielił Komunii Świętej. Później dzieci dziękowały Panu Jezusowi, za to, że przyszedł dzisiaj do ich serce po raz pierwszy. Po modlitwie po Komunii dzieci wraz z rodzicami dziękowali za przygotowanie do dzisiejszego dnia: księdzu Proboszczowi, Katechecie Witoldowi Jałocha, nauczycielom oraz dyrekcji szkoły w Gocławiu, wręczając wszystkim bukiety kwiatów.

Po zakończeniu Mszy Św. dzieci otrzymały od ks. Proboszcza obrazki komunijne oraz chlebki, aby dzieci podzieliły się nimi z każdym, kto w tym dniu wspólnie z nimi zasiądzie do świątecznego stołu. Następnie dzieci wspólnie z księżmi, katechetą i nauczycielami stanęli do wspólnego zdjęcia.