W sobotę 16 września grupa prawie 70 dzieci i młodzieży, głównie związanych z naszą Scholą oraz ministranci w towarzystwie rodziców, a także innych parafian, pod opieką naszego Proboszcza ks. Marka Kujdy udała się w pielgrzymce do Niepokalanowa. Wyjazd do Niepokalanowa był okazją, by podziękować Matce Bożej za rok pracy duszpasterskiej z młodzieżą naszej parafii. Za kilka dni minie rok od momentu założenia Scholi parafialnej. Prosiliśmy Maryję i Św. o. Maksymiliana o pomoc, wstawiennictwo w rozpoczynającym się kolejnych roku szkolnym i duszpasterskim.

Centralnym punktem była Msza Święta celebrowana w kaplicy klasztornej. Pątnicy z Gocławia zwiedzili również Bazylikę Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, muzeum oo. Franciszkanów, celę i miasteczko zakonne założone przez św. o. Maksymiliana oraz zapoznali się z charyzmatem zakonu.