Dnia 17.06.2023 106 pielgrzymów z naszej parafii wyruszyło do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na Rodzinny Piknik Anielski. Wśród pielgrzymujących były dzieci z naszej Scholi Parafialnej oraz dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.
O godzinie 10:00 siostra Estera przywitała wszystkie przybyłe grupy i opowiedziała historię powstania sanktuarium w Loretto oraz historie założenia Zakonu Zgromadzenia Sióstr Loretanek.
Następnie, o godzinie 11:00 odprawiona została uroczysta Msza, której oprawę przygotowała schola z naszej parafii.
Po Mszy, nastąpił czas wolny i można było skorzystać ze wszystkich atrakcji przygotowanych przez Siostry Loretanki. Można było coś zjeść oraz wypić pyszną kawę w kawiarni prowadzonej przez siostry. Na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wata cukrowa czy gra terenowa o błogosławionym Ignacym Kłopotowskim.
W tym czasie można też było udać się indywidualnie do Kaplicy lub na cmentarz, gdzie pochowane są zmarłe siostry loretanki.
O godzinie 13.30 mieliśmy możliwość uczestniczyć w koncercie Małego Chóru Wielkich Serc. Mali artyści bawili nas swoimi wspaniałymi głosami do zakończenia wydarzenia o godzinie 15.00.