19 listopada br. w przedostatnią niedzielę Roku Kościelnego, w VII Światowy Dzień Ubogich gościliśmy w naszej wspólnocie Siostry ze Zgromadzenia Sług Jezusa. Podczas Mszy Św. Siostry: Patrycja i Ewelina opowiedziały nam o charyzmacie zgromadzenia, o swojej drodze wzrastania w powołaniu do służby zakonnej. Razem z Siostrami do Gocławia przyjechała Pani Iwona, która opowiadała o swojej relacji z Siostrami. Zgromadzenie Sióstr Sług Jezusa jest żeńskim zgromadzeniem ukrytego życia zakonnego, założonym przez bł. o. Honorata Koźmińskiego w 1884 r.

Na co dzień Siostry w swojej posłudze prowadzą życie upodabniające je do Jezusa, który troszczył się o najuboższych. Szczególną troską otaczają młode dziewczyny i kobiety, towarzysząc im i wspierając je w codziennym życiu. Siostry podzieliły się z nami swoją radością z życia wiarą, radością z powołania do życia zakonnego. Zachęcały do troski o powołanie, do modlitwy za młode kobiety, aby rozeznając w swoim życiu nie bały się pójść za Jezusem.

Ksiądz Proboszcz dziękując za przyjęcie zaproszenia do Gocławia zapewnił o modlitwie, dziękując Siostrom za ich świadectwo, a Scholanki w dowód wdzięczności przekazały naszym gościom domowy chleb.

20231119_111909
20231119_112259