13 maja w całym Kościele obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Zgromadziliśmy się w naszym parafialnym kościele, by w łączności z portugalską Fatimą zanosić modlitwy do Matki Bożej. Było to także pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które będziemy obchodzili każdego 13 dnia miesiąca w okresie od maja do października.

Naszą modlitwę rozpoczęliśmy od odmówienia części różańca i odśpiewania Litanii Loretańskiej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Podczas Mszy Św. prosiliśmy MB Fatimską we wszystkich intencjach: o pokój na świecie i w Polsce, ale także w naszych rodzinach, o zgodę i jedność dla mieszkańców naszej parafii.

Następnie wyszliśmy w procesji z figurą MB Fatimskiej w procesji dookoła kościoła, trzymając w rękach zapalone świece. Na zakończenie wspólnej modlitwy, kierując wzrok ku ikonie Matki Bożej Częstochowskiej, która znajduje się w naszej świątyni odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Tegoroczne nabożeństwo fatimskie miało szczególny charakter, gdyż uczestniczyły w nim dzieci, które przeżywały swój Biały Tydzień.

Matko Boża Fatimska, módl się za nami!