W niedzielę 19 maja obchodziliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Był to także dzień Rocznicy I Komunii Św. – okazja do podziękowania Panu Jezusowi za Dar pełnego uczestnictwa w Eucharystii dla 24 dzieci, które w roku 2023 po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa do swojego serca. Mszę Świętą o godz. 11:00 wraz z ks. Proboszczem koncelebrował ks. Jacek Wojdat z Siedlec. W homilii ks. Jacek Wojdat mówił o roli Ducha Świętego: Wszystko, co dzieje się w Kościele, jest dziełem Ducha Świętego. Dzięki Niemu Kościół może przeżywać obecność i spotkanie z Chrystusem. To, co kiedyś Jezus Chrystus zapoczątkował na ziemi w sposób widzialny, Duch Święty kontynuuje w Kościele w sposób niewidzialny, uobecniając na bieżąco dzieło Chrystusa. Trzeba nam nieustannie prosić o te Dary, które człowiekowi daje Duch Św. One nam pomagają wzrastać w wierze.

Dzieci rocznicowe uczestniczyły czynnie w Mszy Św. m.in. w procesji z darami, w dziękczynieniu przed i po komunii św. Po Mszy Św. modliliśmy się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem słowami Litanii do NMP.

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły dzieciom i ich rodzinom przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecny w Eucharystii.

IMG_E5604
IMG_E5609
IMG_E5619