W dniu 1 czerwca br. grupa ok. 50 uczestników z naszej parafii wzięła udział w pielgrzymce rowerowej. Trasa wiodła przez malownicze tereny naszej parafii i parafii sąsiednich.

Przed rozpoczęciem pielgrzymki uczestnicy w naszym kościele spotkali się na wspólnej modlitwie, prowadzonej przez ks. proboszcza. Prosili Matkę Bożą i św. Krzysztofa o bezpieczną podróż, o dobre przeżycie dnia. Z Gocławia na rowerach młodzi i starsi pojechali najpierw do Radachówki. Tam znajduje się drewniana kaplica pw. Matki Bożej Częstochowskiej, powstała w latach 30. ub. wieku. Jest jednym z bardziej malowniczych i oryginalnych obiektów sakralnych na Mazowszu. Przypomina świątynie z Orawy czy Huculszczyzny, lub unickie cerkwie Beskidu Niskiego. Był tam czas na modlitwę i odpoczynek. Kolejnym przystankiem był kościół w Starogrodzie. Po modlitwie i czasie wolnym rowerowa pielgrzymka powróciła do Gocławia.

Tam na wszystkich czekał smaczny obiad i wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Gocławianka”.