W dniu 22 maja o godz. 5:00 z Gocławia wyruszyła pielgrzymka 53 os. wraz z ks. Proboszczem do Częstochowy. W grupie przeważały dzieci, które w tym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej wraz z całymi rodzinami. Pątnicy chwilę po godz. 9:00 stanęli u bram Sanktuarium i pierwsze swoje kroki skierowali ku kaplicy Cudownego Obrazu.

W tym czasie w Sanktuarium Jasnogórskim odbywała się 15. Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Kard. Stefana Wyszyńskiego pod hasłem: Maryjo, powiedz: Którędy droga? Wzięła w niej udział także ok. 30 os. grupa uczniów wraz z dyrekcją i nauczycielami naszej Szkoły Podstawowej w Gocławiu, której patronuje bł. ks. Prymas Wyszyński. W trakcie dnia przedstawiciele szkół z całej Polski wzięli udział w prelekcjach poświęconych m.in. nauczaniu ks. Prymasa kierowanemu do ludzi młodych. W samo południe Mszę Św. w kaplicy Cudownego Obrazu odprawił ks. bp Kazimierz Gurda – biskup siedlecki. W Mszy Św. uczestniczyli także pątnicy z naszej parafii. W trakcie wizyty nasi pątnicy zapoznali się z historią Sanktuarium, odwiedzili wystawy, m.in. Muzeum 600-lecia, przybliżające dzieje Jasnej Góry. W ciągu dnia poczty sztandarowe i delegacje szkół z całej Polski spotkały się przy pomniku swojego Patrona. Pielgrzymi uczestniczyli także w drodze krzyżowe odprawionej na wałach jasnogórskich.

Pielgrzymi pod opieką ks. Proboszcza zawierzali Maryi – Bogurodzicy sprawy naszej parafii. Prosili o Boże Błogosławieństwo dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, o zgodę, jedność, o rozpalenie na nowo naszej wiary. W godzinach Apelu Jasnogórskiego autokar zajechał pod nasz kościół i pielgrzymka dobiegła końca.

Maryjo, Jasnogórska Pani – módl się za nami!