W dniu 23 kwietnia br. rozpoczęliśmy nasze Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Misje Święte związane są z obchodzonym w roku 2018 Jubileuszem powstania Diecezji Siedleckiej. Przez kolejne siedem dni codziennie będziemy spotykali się w kościele na modlitwie. Zwieńczeniem tego wyjątkowego czasu będzie nawiedzenie Świętych Znaków Misji: Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i bł. Męczenników Podlaskich z Pratulina. Przywita je w naszej wspólnocie Ks. Bp. Grzegorz Suchodolski, który następnie odprawi Mszę Św. w intencji naszej wspólnoty parafialnej.

Podczas Mszy Św. o godz. 9:00 odbył się obrzęd przyjęcia Misji i modlitwa za Misjonarzy: ks. Andrzeja Kanię i ks. Jarosława Oponowicza. Śpiewem Hymnu do Ducha Świętego prosiliśmy o wstawiennictwo i dobre owoce tego czasu. W homilii ks. Andrzej Kania tłumaczył sens prowadzenia Misji. Mówił o tym jak jest to cenny czas dla wspólnoty parafialnej. Mówił o potrzebie powrotu każdego z nas do Sakramentów Świętych, szczególnie Sakramentu Pokuty i Eucharystii. „Są to widzialne znaki niewidzialnej Łaski” – powiedział Kapłan. W nawiązaniu do tych słów odniósł się także do dzisiejszej Ewangelii, opisującej spotkanie uczniów podążających do Emaus ze Zmartwychwstałym Jezusem. Ks. A. Kania mówił także o symbolice Znaków Świętych, które przybędą do nas w przyszłą sobotę. Wskazał, żeby szczególną modlitwą otoczyć osoby z naszej parafii, które są daleko od Boga, by prosić o nawrócenie dla nich, ale także dla każdego z nas. Prosił również o modlitwę w intencji Misji i ks. Misjonarzy.

Przed i po każdej Mszy Św. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Gocławianka prowadziły sprzedaż w sklepiku misyjnym. Można w nim nabyć krzyże, świece, obrazy, różańce, flagi itp. Sklepik będzie również otwarty w środę i czwartek. Wszystkie dewocjonalia zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę na zakończenie Misji.