We wtorek 23 maja 2023 r. grupa 43 młodych parafian przyjęła z rąk ks. biskupa Grzegorza Suchodolskiego – biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej, Sakrament Bierzmowania. Naszą modlitwę rozpoczęliśmy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie nabożeństwem majowym.

Po procesyjnym wejściu do świątyni słowa powitania do ks. biskupa skierowali przedstawiciele rodziców młodych parafian. Wraz z ks. biskupem Mszę Świętą koncelebrowali ks. Krzysztof Samsel – proboszcz parafii Osieck, dziekan dekanatu osieckiego oraz proboszcz naszej parafii ks. Marek Kujda.

Przed homilią ks. proboszcz poprosił ks. biskupa o udzielenie młodzieży sakramentu Bierzmowania, następnie ks. biskup zapytał młodzież, a ta poprosiła o udzielenie sakramentu. W homilii ks. bp. Grzegorz mówił o sensie Bierzmowania, o roli Ducha Świętego w życiu chrześcijanina, o tym co zmienia się w życiu człowieka wierzącego po otrzymaniu tego Sakramentu. Przed laty rodzice i rodzice chrzestni przynieśli Was do kościoła, byście otrzymali Sakrament Chrztu Świętego. Wtedy przed kapłanem w Waszym imieniu wyznali oni wiarę w Boga i wyrzekli się przywiązania do złego ducha. Dziś już nie oni, ale Wy we własnym imieniu, przed otrzymaniem Sakramentu Bierzmowania wyznacie wiarę. Wiarę, której wyznawanie jest naszą chlubą. Popatrzcie na chrzcielnicę w tym kościele. Ona – ta chrzcielnica, jest symbolem, źródłem waszej wiary. Przy tej chrzcielnicy wszystko się zaczęło. Wszystko co ważne w życiu człowieka wiary – mówił ks. biskup. Po homilii ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania 43 młodym naszym parafianom.

Na zakończenie Mszy Św. ks. biskup Grzegorz pobłogosławił różańce i przekazał pamiątkowe obrazki, które otrzymały osoby przystępujące do Sakramentu Bierzmowania.

Zakończyliśmy wspólnym zdjęciem ks. biskupa z młodzieżą oraz ze scholą parafialną.

Zdjęcia z uroczystości można pobrać z linku:  https://www.parafiagoclaw.pl/ftp/biezmowanie2023.zip