Drodzy Parafianie!

Przed nami Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w naszej Parafii. Oto teraz czas łaski i zbawienia, oto święte osiem dni Misji, które Pan daje nam wszystkim. Znajdźmy czas dla Jezusa i dla siebie! Zaprośmy Go do naszych serc i chciejmy z nim pozostać.

Koniecznie przyjdźcie na MISJE i zaproście innych!

Misjonarze: ks. Jarosław Oponowicz, ks. Andrzej Kania

Proboszcz parafii: ks. Marek Kujda

PROGRAM MISJI:

Dzień 1. Niedziela – 23.04.2023 r.

IDŹCIE I GŁOŚCIE: BÓG SZUKA CZŁOWIEKA

900 OBRZĘD INAUGURACJI MISJI i Msza św. z nauką misyjną

1100 Msza św. z nauką misyjną

Zadania: udekorować dom; modlić się za bliskich, którzy są daleko od Boga; modlitwa za misje i misjonarzy, zachęcenie bliskich i znajomych.

Na jutro: przynieść i wyrzucić do pojemnika przed kościołem rzeczy pogańskie negujące I przykazanie Boże; przynieść do kościoła świece chrzcielne z osłonkami.

Dzień 2. Poniedziałek – 24.04.2023 r.

WYRZECZENIE SIĘ ZŁA I WYZNANIE WIARY

1000  i 1800 Msza św. z nauką misyjną i WYZNANIEM WIARY PRZY CHRZCIELNICY

1900  PROCESJA NA CMENTARZ z modlitwą przebłagalną za grzechy przodków

Zadania: wyrzucamy amulety, obsceniczne plakaty, symbole i przedmioty okultystyczne, karty tarota, horoskopy, rzeczy od wróżek itp.

Odnowienie wyrzeczenia się zła i wyznania wiary. Znak krzyża uczyniony wodą święconą. Zawieszenie kropielnic w domu, przebłaganie za apostazję i opuszczanie katechezy. Zgłosić obłożnie chorych na wizytę w piątek.

Na jutro: pojednanie w sąsiedztwie, w rodzinie, przygotowanie do spowiedzi z całego życia.

Dzień 3. Wtorek – 25.04.2023 r.

DZIEŃ POJEDNANIA I ODPUSZCZENIA WIN W SAKRAMENCIE POKUTY – DZIEŃ POSTU O CHLEBIE I WODZIE

1000 NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚW.

1800 NABOŻEŃSTWO POKUTNE I SPOWIEDŹ ŚW.

Zadania: pojednanie z osobami, z którymi nie było zgody, szczera spowiedź, post ścisły w intencji nawrócenia zatwardziałych grzeszników (o chlebie i wodzie). Rozważyć kwestie abstynencji i przemyśleć postanowienie po misjach.

Na jutro: przynosimy do kościoła Pismo Święte.

Dzień 4. Środa –  26.04.2023 r.

SŁOWO BOŻE PRZEWODNIKIEM NA DRODZE WIARY

1000  Msza św. z nauką misyjną i OBRZĘD PRZYJĘCIA PISMA ŚWIĘTEGO

1800 Msza św. z nauką misyjną i OBRZĘD PRZYJĘCIA PISMA ŚWIĘTEGO

Zadania: Adoracja Najświętszego Sakramentu

1200-1300 – Gocław Kolonia, ul. Szkolna

1300-1400 – Gocław Północ

1400-1500 – Gocław Południe

1500-1600 – Żelazna

1600-1700 -Kalonka

Przyjęcie Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, lektura domowa Ewangelii przynajmniej przez 15 min.

Dzień 5. Czwartek – 27.04.2023 r.

DZIEŃ MODLITWY O POWOŁANIA KAPŁAŃSKIE I ZAKONNE

1000 Msza św. z nauką misyjną

1730 MODLITWA RÓŻAŃCOWA w intencji powołań

1800 Msza św. z nauką misyjną i BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM DZIECI NA DOBRY WYBÓR DROGI ŻYCIOWEJ

1900 SPOTKANIE Z UDZIAŁEM KAPŁANÓW I SIÓSTR ZAKONNYCH pochodzących z parafii

Zadania: zadbać o obrazy Serca Jezusa i Maryi w domach – pamiątkę z Misji, modlitwa o powołania. Z kościoła pobieramy naklejki do wypisania postanowień misyjnych.

Na jutro: na Drogę Krzyżową na godz. 1900 przynosimy świece i lampiony.

Dzień 6. Piątek – 28.04. 2023 r.

CHORZY SKARBEM KOŚCIOŁA

1000 Msza św. Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH

od 1200 ODWIEDZINY CHORYCH W DOMACH

1800 Msza św. Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU NAMASZCZENIA CHORYCH

1900 DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GOCŁAWIA

Zadania: przywieźć chorych do kościoła. Postawa ekspiacji i podjęcia obietnic Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Na jutro: przynosimy do poświęcenia obrazy z naklejonymi z tyłu postanowieniami misyjnymi.

Dzień 7. Sobota – 29.04.2023 r.

NAWIEDZENIE OBRAZU MB KODEŃSKIEJ I RELIKWII BŁ. MĘCZENNIKÓW PODLASKICH

1130 MODLITEWNE CZUWANIE przed przybyciem świętych znaków

1200 POWITANIE ŚWIĘTYCH ZNAKÓW i MSZA ŚWIĘTA pod przewodnictwem Biskupa Grzegorza Suchodolskiego.

Nabożeństwo Adoracyjne prowadzone przez Ojca Oblata

1800 Msza św.

od 1900 do 2000 NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE prowadzone przez dzieci i młodzież szkoły w Gocławiu z Apelem Jasnogórskim – ZAWIERZENIE PARAFII MB KODEŃSKIEJ I BŁ. MĘCZENNIKOM PODLASKIM

Zadania: indywidualne czuwanie przy Świętych Znakach; zaplanować uroczysty posiłek w domu.

Na jutro: przynosimy do poświęcenia krzyżyki, medaliki.

Dzień 8. Niedziela – 30.04. 2023r.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE JUBILEUSZOWYCH MISJI EWANGELIZACYJNYCH

900 i 1100 Msze św. z nauką misyjną ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH oraz poświęcenie krzyży domowych i wszelkich dewocjonaliów

Komunia Święta rodzinami, uroczyste Te Deum, opust zupełny, błogosławieństwo misyjne.

Po Mszy o 1100 POŻEGNANIE ŚWIĘTYCH ZNAKÓW

Uroczysty posiłek w domu – dziękujemy sobie nawzajem za wszelkie dobro.