W niedzielę 24 września podczas Mszy św. o godz. 11:00 sześciu chłopców zostało uroczyście przyjętych do grona Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii. Dotychczas kandydaci nosili niebieskie szarfy. Do grona ministrantów dołączyli: Bartek, Patryk, Adam, Krystian, Stanisław i Nikodem. W obrzędzie obłóczyn kandydatom zostały przekazane i nałożone szaty liturgiczne – białe komże. Nałożyli je rodzice lub inni członkowie rodzin chłopców. Wcześniej komże pobłogosławił ks. Proboszcz. Od tej pory nowi ministranci będą wykonywać posługi takie jak niesienie krzyża, świeczników, kadzielnicy, niesienie darów, asysta w obrzędzie obmycia rąk, a także dzwonienie, czytanie i wiele innych opisanych w ceremoniale posług liturgicznych.

W homilii i wprowadzeniu do Mszy Św. ks. Proboszcz wskazywał na obowiązki i zadania, jakie na młodego chłopca nakłada służba ministrancka. Dziękował także rodzicom i dziadkom za wspieranie chłopców w tym postanowieniu. Nowi ministranci wcześniej byli kandydatami, by przygotować się do tej służby pod czujnym okiem ks. Proboszcza, pana katechety Witolda Jałochy i starszych kolegów: Jakuba i Bartosza.

Nasze obłóczyny były związane z obchodzonym 18 września liturgicznym wspomnieniem św. Stanisława Kostki, który jest patronem młodzieży polskiej, ale także ministrantów. Z tej okazji grupa młodzieży naszej parafii przygotowała krótki program słowno-muzyczny opisujący życie św. Stanisława Kostki.

received_1003054030946770