W kolejnym, czwartym dniu Misji Ewangelizacyjnych zatrzymaliśmy się nad tajemnicą Słowa Bożego. Przed ołtarzem na pulpicie umieszczona była otwarta księga Ewangeliarza. Naszym modlitwom przewodniczył ks. Misjonarz Jarosław Oponowicz. W trakcie Mszy Św. o godz. 10:00 i 18:00 miał miejsce kolejny podczas tych Misji, święty i jakże wymowny znak: obrzęd osobistego, rodzinnego przyjęcia Pisma Świętego. Podchodziliśmy całymi rodzinami do Kapłanów, trzymając wspólnie w rękach Pismo Święte. Księża nad każdą rodziną odmawiali specjalną modlitwę i udzielali nam błogosławieństwa. W homilii ks. Misjonarz mówił o sile płynącej z obcowania ze Słowem Bożym. Zachęcał do domowej i osobistej lektury Biblii: „Ważne jest żeby obcować ze Słowem Bożym. Każdy dzień w którym nie czytamy, albo przynajmniej nie słuchamy słów Pisma Świętego jest dla osoby wierzącej dniem straconym. Musimy czynić wszystko, aby takich dni było w naszym życiu jak najmniej”. Dzisiaj mogliśmy skorzystać z jeszcze jednego znaku szczególnej obecności Boga: przez cały dzień mogliśmy uczestniczyć w Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Wielu z nas skorzystało z tej okazji. Jutro dzień modlitwy i dziękczynienia za Dar Eucharystii, powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

Dzisiaj również działał sklepik misyjny, który prowadziły nasze Gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich Gocławianka. Można w nim nabyć wiele cennych pamiątek misji: różańce, medaliki, flagi, obrazy z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, MB Kodeńskiej i bł. Męczenników Podlaskich, egzemplarze Pisma Świętego i krzyże misyjne.