W ostatnią niedzielę listopada rozpoczęliśmy nowy Rok Liturgiczny. I Niedziela Adwentu wprowadziła nas w okres bezpośredniego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. W pierwszym znaczeniu jest to przyjście Jezusa jako obchodzone corocznie Boże Narodzenie, ale jest też to przygotowanie na przyjście Jezusa na końcu czasów. Postaciami szczególnie związanymi z Adwentem są: Matka Boża i św. Jan Chrzciciel. Z kolei szczególnym symbolem adwentu są: świeca Roratka oraz wieniec adwentowy. Wieniec adwentowy składa się z czterech świec, w tym jednej w kolorze różowym. Świece symbolizują cztery kolejne niedziele adwentu, w tym III niedzielę – Gaudete – Niedzielę radości, gdy kapłan zakłada ornat w kolorze różowym. W tym roku dzieci naszej parafii również zostały zaproszone do wykonania wieńców adwentowych, które będą stały w ich domach. Pięknie wykonane wieńce dzieci przyniosły do kościoła i zostały poświęcone przez ks. Proboszcza podczas mszy św. o godz. 11:00.

W tym dniu miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie. Dzieci i młodzież tworzące w naszej parafii Scholę złożyły uroczyste ślubowanie. Prosiły o wstawiennictwo Maryję oraz św. Cecylię – Patronkę muzyki kościelnej. Ksiądz Proboszcz poświęcił także śpiewniki Scholi. Wszystkim tworzącym Scholę i ich rodzicom gratulujemy odwagi, życząc wytrwałości i opieki Maryi.