Niedziela 29 października w naszej wspólnocie parafialnej była dniem obfitującym w wiele radosnych wydarzeń. Z racji wspomnienia rocznicy poświęcenia kościoła własnego dziękowaliśmy dobremu Bogu za dar naszej świątyni, którą w roku 1993, tj. dokładnie 30 lat temu, konsekrował ówczesny biskup siedlecki Jan Mazur. Modliliśmy się za ofiarodawców, budowniczych zarówno żyjących, jak i zmarłych, a także za osoby, które obecnie otaczają troską naszą świątynię.

Cieszyliśmy się także pierwszą rocznicą powstania naszej scholi parafialnej, którą tworzą dziewczęta i chłopcy – parafianie i uczniowie Szkoły Podstawowej w Gocławiu. Inicjatorem powstania scholii od samego początku jest ks. Proboszcz Marek Kujda. Schola ubogaca śpiewem uroczystości parafialne oraz Mszę św. o godz. 11:00 odprawianą w każdą niedzielę. Dzieci rozwijają swoje talenty pod baczną opieką ks. Proboszcza oraz Kamili Jurkowskiej i Agaty Piętki, które są moderatorkami i założycielkami scholi. W czasie Mszy Św. o godz. 11:00 dziękowaliśmy za pierwszy rok działalności scholi, a przed Mszą Św. dzieci i młodzież zawierzyły kolejny rok pracy Matce Bożej – patronce naszej Parafii. Po Mszy Św. nastąpiło też poświęcenie nowej sali, znajdującej się w budynku przy plebanii. Odbywać się tam będą próby scholi, ale także inne spotkania parafialne. Ściany sali zdobią pięknie wymalowane kwiaty, anioły rozsypujące nutki oraz motto Św. Augustyna: „ Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”. Warto dodać, że wszystkie prace remontowe wykonali parafianie, głównie rodzice dzieci ze scholi. Po poświęceniu sali był czas na tort, pizzę, miłe rozmowy i mini koncert naszej scholi, a wszystko działo się przy pięknej słonecznej pogodzie.

IMG-20231030-WA0009

Przesłaliśmy także list  z tego wydarzenia do Redakcji Echa Katolickiego, który został opublikowany w ostatnim numerze „Echa” – pisma naszej diecezji: