Niedziela była ostatnim dniem naszych parafialnych Misji Ewangelizacyjnych. Podczas Eucharystii o godz. 9:00 i 11:00 towarzyszyły nam Święte Znaki. Przed Mszą Świętą o godz. 11:00 o. Marcin – Oblat z Kodnia, poprowadził nabożeństwo przyjęcia Szkaplerza MB.

W homilii ks. Jarosław mówił wiele na temat Sakramentu Małżeństwa. Mówił o tym, jak się do niego przygotować, jak powinni żyć dzisiejsi narzeczeni, jakim zasadami powinni się kierować. Rozważania prowadził także na podstawie tekstu przysięgi małżeńskiej. Mówił także o roli męża i żony w małżeństwie, w wychowaniu dzieci, w życiu rodzinnym i społecznym.

Po kazaniu odbyło się odnowienie Przyrzeczeń Małżeńskich, które rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu do Ducha Świętego. Małżonkowie wyszli na środek kościoła, pierwsze pary miały przewiązane ręce stułą. Patrząc sobie w oczy i trzymając się za ręce, odnowili przyrzeczenia miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej.

Po komunii świętej odśpiewaliśmy hymn Ciebie Boga wysławiamy, aby podziękować za wszystkie łaski, za piękne osiem dni, za prawdziwe święto Wiary. Następnie w imieniu całej parafii ks. proboszcz podziękował misjonarzom: ks. Jarosławowi Oponowiczowi, ks. Andrzejowi Kani i o. Marcinowi z Kodnia za ich posługę w Gocławiu. Scholanki wręczyły księżom kwiaty i chleb. Na koniec misjonarz ks. Jarosław i ks. proboszcz udzielili Odpustu Zupełnego z racji zakończenia Misji.

Po udzieleniu błogosławieństwa strażacy i panie z Koła Gospodyń Wiejskich podeszli do świętych znaków, uformowała się procesja i wspólnie wyszliśmy przed kościół. Tam ksiądz Misjonarz wspólnie z ks. proboszczem poświęcili odnowiony krzyż misyjny wraz z nową tabliczką, która będzie nam przypominała o tych Świętych Dniach w Roku Pańskim 2023. Oddaliśmy hołd krzyżowi, klęcząc i śpiewając Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony! Następnie ks. Jarosław zakończył Misje, oddając klucze do kościoła i stułę ks. proboszczowi. Na zakończenie, pożegnanie Matki Bożej i bł. Męczenników zaśpiewaliśmy: O Maryjo, żegnam Cię! i auto odjechało w stronę Kodnia.

Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, za wszystkie łaski i prosimy o błogosławione owoce Misji.