W ostatnią niedzielę października przeżywaliśmy rocznicę poświęcenia kościoła własnego. To wspomnienie w sposób szczególny daje każdej wspólnocie sposobność do dziękczynienia Bogu za naszą świątynię i naszą wspólnotę parafialną. W trakcie Mszy św. modliliśmy się za fundatorów i budowniczych naszej świątyni, za wszystkich, którzy także dzisiaj wspierają i troszczą się o nasz kościół parafialny.

Podczas Mszy św. o godz. 11:00 po raz pierwszy mogliśmy usłyszeć naszą nowopowstałą Scholę Parafialną. Cieszymy się, że tak szybko zebrały się dzieci i młodzież, by śpiewem chwalić Pana, by nam wszystkim pomagać lepiej przeżywać Liturgię.

Od tej niedzieli można także nabyć Kalendarz Parafialny na rok 2023. Jest to inicjatywa mająca na celu jeszcze mocniejsze pogłębienie więzi w naszej wspólnocie parafialnej, a także promująca naszą parafię. Na poszczególnych stronach kalendarza znaleźć można zdjęcia obrazujące wiele wydarzeń z życia naszej parafii, począwszy od połowy lat 30. XX w., gdy rozpoczynała się w Gocławiu posługa pierwszego kapłana, aż do czasów współczesnych. Zachęcamy do zakupu kalendarza, a środki zebrane przy jego dystrybucji wspomogą naszą Scholę parafialną. Kalendarze rozprowadza nasza Schola i ministranci.

Również z racji ostatniego dnia miesiąca października, po Mszy św. podsumowaliśmy udział naszych najmłodszych parafian w nabożeństwach różańcowych. Dzieci przyniosły specjalne plansze, na których zaznaczały swój codzienny udział w nabożeństwie różańcowym. Wśród wszystkich prac rozlosowano drobne nagrody – książki, a wszyscy pozostali otrzymali od Ks. Proboszcza obrazki.

Z racji zbliżającego się święta Wszystkich Świętych w prezbiterium umieszczona została instalacja pn. „Procesja Świętych”. Ma ona pomóc nam w zrozumieniu znaczenia „świętych obcowania”, nieba jako miejsca, gdzie zdążamy i właściwego przeżycia dni listopadowych.