W pierwszy czwartek po Oktawie Zesłania Ducha Świętego, po Niedzieli Najświętszej Trójcy obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jest to dzień w którym spoglądamy w sposób szczególny i pochylamy się nad Tajemnicą Chrystusa Eucharystycznego.

W kazaniu ks. proboszcz przypominał nam znaczenie Eucharystii w naszym życiu. Mówił, że Eucharystia jest fundamentem Kościoła. A dzień dzisiejszy jest okazją do szczególnego zamanifestowania naszej wiary. Ważne jednak by trwać przy Jezusie zawsze. By przychodzić do naszej parafialnej świątyni. Bo Jezus czeka na nas codziennie. Jest tu w tym tabernakulum, codziennie możemy Go spożyć. Wtedy dopiero w pełni uczestniczymy we Mszy Św.

W tym dniu idziemy w barwnej i uroczystej procesji za Jezusem – Żywym i Prawdziwym Bogiem, który pod postacią eucharystycznego chleba wychodzi ze świątyni by wejść w naszą codzienność, by nam błogosławić. Przeszliśmy ulicami naszej miejscowości by wyznać naszą wiarę w Chrystusa. W trakcie procesji zatrzymywaliśmy się przy 4 ołtarzach, wykonanych kolejno przez: Mieszkańców ul. Szkolnej w Gocławiu, Żelaznej, Kalonki oraz druchów OSP i Koło Gospodyń Wiejskich Gocławianka. Przy każdym ołtarzy wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii i odśpiewaliśmy część Suplikacji. Na zakończenie po powrocie do kościoła odśpiewaliśmy hymn Ciebie Boga Wysławiamy, a ks. proboszcz udzielił nam wszystkim błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Wszystkie zdjęcia dostępne są pod linkiem: https://www.parafiagoclaw.pl/ftp/foto_CorpusChristi.zip