W czwartek, 11 czerwca, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, kiedy zgodnie z polską tradycją święci się wianuszki kwiatów i ziół, nasza wspólnota parafialna przeżywała wyjątkowe i pełne wzruszeń chwile. Podczas uroczystej Mszy Świętej wspólnie dziękowaliśmy Bogu za 35 lat posługi kapłańskiej naszego drogiego Księdza Proboszcza Marka Kujdy.
Wokół ołtarza licznie zgromadzili się parafianie. W uroczystości uczestniczyła również mama Księdza Proboszcza, Pani Irena Kujda. Obecni byli przedstawiciele Rady Parafialnej, Koła Żywego Różańca, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej w Gocławiu, Szkoły Podstawowej w Gocławiu oraz Scholi Parafialnej.
Mszę Świętą wraz z Księdzem Proboszczem sprawował ksiądz Marek Chojnowski – jego przyjaciel, który w tym roku obchodził 36. rocznicę święceń kapłańskich. Po komunii św. księża Jubilaci udzielili błogosławieństwa wszystkim dzieciom w kościele, tak jak podczas Mszy św. prymicyjnej. Po zakończeniu Eucharystii delegacje poszczególnych wspólnot i organizacji złożyły Drogim Jubilatom serdeczne życzenia oraz wręczyły kwiaty.
Obecność tak wielu parafian oraz życzenia płynące z głębi serca były najpiękniejszym świadectwem szacunku, wdzięczności i sympatii, jakimi cieszy się nasz Ksiądz Proboszcz. Po Mszy Świętej spotkaliśmy się przed kościołem, gdzie nie zabrakło osobistych gratulacji, serdecznych rozmów i wspólnego zdjęcia. Miłą niespodzianką był również okolicznościowy tort przygotowany przez Panią Teresę z Żelaznej.
W imieniu całej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej uroczystości i przyczynili się do jej podniosłego oraz rodzinnego charakteru.
Poniżej publikujemy treść życzeń wypowiedzianych przez przedstawicieli naszej parafii.
Drogi Księże Marku, Drogi Księże Proboszczu,
z okazji 36. rocznicy święceń kapłańskich Księdza Marka Chojnowskiego – naszego Gościa – oraz 35. rocznicy święceń kapłańskich Księdza Proboszcza składamy Księżom najserdeczniejsze życzenia, wyrazy wdzięczności oraz zapewnienie o naszej modlitwie.
W homilii podczas ostatniej Mszy Świętej Krzyżma Ojciec Święty Leon powiedział, że „kapłan jest posłany do świata, a to posłanie wiąże się z oderwaniem – z gotowością pozostawienia tego, co znane i bezpieczne, aby wkroczyć w to, co nowe”. Sami dobrze wiecie, Drodzy Księża, jak wiele znaczą te słowa w Waszym życiu.
Dla Ciebie, Księże Proboszczu, to posłanie wiązało się nawet z przekroczeniem granic państw, gdy pełniłeś posługę kapłańską w Rosji i we Włoszech. Dziś Chrystus skierował Cię do Wieczernika w Gocławiu, abyś dla nas łamał Chleb Eucharystyczny, głosił Dobrą Nowinę i szedł z nami drogą pielgrzymów zmierzających ku Niebu.
Niech Chrystus, który Was powołał do kapłaństwa i najlepiej wie, jak wyposażyć swoich kapłanów do pełnienia tej służby, będzie dla Was niewyczerpanym źródłem wiary, nadziei i miłości.
Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary, za głoszone słowo Boże, sprawowane sakramenty, życzliwość i oddaną posługę. Niech Matka Boża otacza Księży swoją opieką, a Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam na wszystkich drogach życia. Dziękując Bogu i modląc się za Was prosimy o nowe święte powołania do służby Bożej, by nie zabrakło rąk do pracy w naszym Kościele Katolickim.
Szczęść Boże!
