W dniu liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostkę tj. w niedzielę 18 września młodzież z Parafii Gocław przygotowała program słowno-muzyczny o życiu tego wielkiego świętego. Grupa młodzieży przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania: Kamila, Agata, Ania, Oliwia, Amelia, Julia, Wiktoria, Adrian i Albert, przy wsparciu Ks. Marka Kujdy Proboszcza Parafii Gocław i katechety p. Witolda Jałochy, przybliżyła wiernym życie i przesłanie Św. Stanisława Kostki – Patrona polskich dzieci i młodzieży. Ten niezwykły święty żył zaledwie 18 lat, a pomimo tak krótkiego życia do dzisiaj pozostaje realnym, osiągalnym i bliskim dla współczesnego młodego człowieka  wzorem do naśladowania. Dziewczyny i chłopcy zaprezentowali najważniejsze wydarzenia z życia Świętego, od młodych lat spędzonych w Rostkowie, gdzie wzrastał w rodzinie pielęgnującej wartości religijne i patriotyczne.

Dekoracja w prezbiterium, przygotowana przez Młodzież przy pomocy p. Agnieszki eksponowała życie św. Stanisława jako drogę z Rostkowa – miejsca jego urodzenia, do Rzymu, gdzie zmarł w wieku 18 lat. Symbolicznie przy tej drodze znalazły się dodatkowo trzy domy, oznaczające miejscowości naszej Parafii: Gocław, Żelazną i Kalonkę. W ten sposób chcieli pokazać, że Patron dzieci i młodzieży nie jest, i nie powinien być nam obcy, że powinien nas inspirować, i tak jak niemal wchodzi w nasze życie na tej dekoracji, powinniśmy my zjednoczyć się z Nim. Najlepiej dokonać tego żyjąc zgodnie z jego przesłaniem, by kochać Boga, Ojczyznę i każdego bliźniego. By być szlachetnym, uczciwym, wytrwałym, pilnym, ale przede wszystkim wiernym Bogu przez całe swe życie.

W tym dniu podczas wszystkich mszy św. modliliśmy się za wspólnotę parafialną z Gocławia, prosząc, by Św. Stanisław Kostka nam wszystkim wypraszał potrzebne łaski.