1 czerwca tj. w Dniu Dziecka zebraliśmy się wspólnie w naszej świątyni, aby świętować Dzień Dziecka, ale także Dzień Mamy. Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 dziękowaliśmy Panu Bogu za nasze rodziny, szczególnie za nasze Mamy. Podczas homilii Mamy otrzymały od dzieci specjalny upominek – koronę. Był to symbol wdzięczności, za ich miłość, poświęcenie, i oddanie, jakie okazują swoim dzieciom. Dzieci w ten sposób chciały podkreślić, jak ich Mamy są dla nich ważne, jak cenne. Korona jest przecież symbolem radości, władzy, ale i oddania drugiemu człowiekowi.

W kazaniu ks. proboszcz nawiązał do innej symboliki korony. Mówił o śnie jaki miał młody Rajmund Kolbe, późniejszy Święty o. Maksymilian. Gdy był dzieckiem, w swoim śnie widział Maryję, która trzymała w ręku dwie korony, jedną białą, a drugą czerwoną. Biała była zapowiedzią życia przeżywanego w czystości, czerwona – wieściła męczeńską śmierć. Rajmund poprosił o obie. W ten sposób wypełniły się na nim obie zapowiedzi.

Po zakończonej Mszy Św. wszyscy udali się do ogrodu przy plebanii na dalsze wspólne świętowanie. A tam były długie rozmowy przy pieczeniu kiełbasek, tańce, śpiewy i dużo radości. Schola intonowała kolejno pieśni, a pozostali włączali się do wspólnego śpiewaniu. Pod koniec wspólnie utworzyliśmy krąg, a nasze spotkanie zakończyliśmy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.