Drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia, w dniu, kiedy Kościół wspomina pierwszego męczennika Św. Szczepana, 15 dzieci ze Scholi Parafialnej, spotkało się, by wspólnie kolędować. Nie straszna im była wietrzna i deszczowa pogoda. Przez trzy godziny kolędowania udało się odwiedzić prawie połowę mieszkańców Gocławia, którzy przywitali ich bardzo serdecznie. W grupie kolędników była Maryja z Dzieciątkiem, gwiazda, która wskazywała Mędrcom drogę do Betlejem, królowie, anioły, pasterz i nawet… mobilna choinka.

Dzieci i młodzież z naszej Parafii – członkowie Scholi Parafialnej włączyły się w Akcję „Kolędnicy Misyjni” zapoczątkowaną 30 lat temu przez Papieskie Dzieło Misyjne. Jest to piękna inicjatywa łącząca dzieci i młodzież całego Kościoła Powszechnego. W tym roku kolędnicy zbierali ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby rówieśników w Kolumbii.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na portalu: https://missio.org.pl/kolednicy-misyjni/

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach kolędnicy zawitają do naszych domów, by dzielić się radością z Narodzin Jezusa. Jak powiedział sam Papież Franciszek: „dzięki tej inicjatywie dzieci i młodzież uczestniczą w misji Kościoła”.

Dziękujemy naszym wspaniałym Dzieciom, Młodzieży, Rodzicom za udział w tej szlachetnej inicjatywie oraz wszystkich, którzy otworzyli swe domy na Kolędników Misyjnych z Gocławia.

Oprac.: Kamila Jurkowska i Marcin Zawadka